Biografie

Ovocná limonáda v prášku vznikla v roce 1970 a byl to velký hit! Skupina Vitacit se dala dohromady jen o pár roků později a taky se z ní stala legenda. A legendy mají právo se odmlčet a zase povstat z popela. A přesně to se právě opět stalo. Letos je to přesně 50 let, kdy vznikla rocková skupina Vitacit a právě proto se tento rok ponese v duchu oslav tohoto významného jubilea. Na rockovou kapelu to opravdu není málo!

Bohužel předešlé dva roky, které kvůli přísným covidovým opatřením nepřály nejen kultuře jako celku, ale především metalovým kapelám všeobecně. Některé se rozpadly, jiné musely najít nové spoluhráče, protože členové měli existenční problémy a ztratili motivaci během čekání na normální dobu. I Vitacit se musel s tímto poprat. Vedle kapelníka, baskytaristy Luďka Adámka zůstal jen kytarista Honza ACE Bouška. Za bicí usedl velezkušený Michal Kolouch Daněk a druhou kytaru a zpěv obstarává ostřílený Alex McBeat.

Zakládající kytarista Pavel Kuře Hejč je samozřejmě čestným členem a kdykoliv mu jeho časové možnosti dovolí, připojí se ke skupině. Nová sestava samozřejmě hraje největší hity z let 1976 – 1992, ale už do repertoáru zařazuje i nové skladby, které se objeví na chystaném albu.

 

Fruit lemonade powder was created in 1970 and it was a big hit! The group Vitacit only came together a few years later and also became a legend. And legends have the right to pause and rise again from the ashes. And that’s exactly what just happened.

The last comeback took place less than ten years ago. That’s when Vitacit connected with Kreyson, but that’s already history too. In the current form of this experienced group, we can find a long-time bandleader Luďek Adámek, guitars are tortured by Honza ACE Bouška and the drummer is Michal Kolouch Daněk. Lead vocals and second guitar is rocked by newest member Alex McBeat.

And where will the reborn Vitacit go? Especially into the popular period of the mid-1980s, but with the proviso that the septet does not miss the time-tested hits from 1976 to newer compositions of the first half of the 1990s. New songs are being forged in this rock and roll machine and already been introduced to the live set as band celebrates 50th anniversary.

 

Členové kapely

Alex McBeat

zpěv, kytara

Honza Ace Bouška

kytara, zpěv

Luděk Adámek

basa, zpěv

Michal Kolouch Daněk

bicí j.h.

Pavel Kuře Hejč

čestný doživotní člen, kytara, zpěv