Biografie

Ovocná limonáda v prášku vznikla v roce 1970 a byl to velký hit! Skupina Vitacit se dala dohromady jen o pár roků později a taky se z ní stala legenda. A legendy mají právo se odmlčet a zase povstat z popela. A přesně to se právě stalo.

Poslední comeback se uskutečnil před necelými deseti lety. Tehdy se Vitacit propojil s Kreysonem, ale ten je už také pryč. V současné podobě najdeme ve zkušené partě dlouholetého kapelníka Luďka Adámka, kytary mučí zakladatel Pavel Kuře Hejč, Petr Eda Kocour a Honza ACE Bouška a bicí má pod taktovkou Honza Nezval. Za mikrofonem najdeme ztraceného syna Dana Horynu a Fanyho Stehlíka, který si s Vitacitem užil jeho streetrockové období okolo alba Máte se hnout.

A kam bude znovuzrozený Vitacit směřovat? Především do oblíbeného období poloviny 80. let, ale s tím, že septet nevynechá ani časem prověřené hity od roku 1976 až po novější skladby první poloviny devadesátých let. V plánu jsou samozřejmě i nové skladby, na kterých soubor průběžně pracuje. Kdo viděl kapelu minulý rok na motorkářském srazu Maxxlů, jistě ví, jaká energie v ní dřímá.

 

Fruit lemonade powder was created in 1970 and it was a big hit! The group Vitacit only came together a few years later and also became a legend. And legends have the right to pause and rise again from the ashes. And that’s exactly what just happened.

The last comeback took place less than ten years ago. That’s when Vitacit connected with Kreyson, but that’s already history too. In the current form of this experienced group, we can find a long-time bandleader Luďek Adámek, guitars are tortured by the founders Pavel Kuře Hejč, Petr Eda Kocour and Honza ACE Bouška and the drummer is Honza Nezval. Behind the microphone we find the lost son Dan Horyna and Fany Stehlík, who enjoyed his street rock period with Vitacit around the album Máte se knout.

And where will the reborn Vitacit go? Especially into the popular period of the mid-1980s, but with the proviso that the septet does not miss the time-tested hits from 1976 to newer compositions of the first half of the 1990s. Of course, there are also new songs planned, on which the ensemble is constantly working. Anyone who saw the band at the Maxxl motorcycle rally last year certainly knows what energy is dormant in it.

 

Členové kapely

Luděk Adámek

basa

Honza Bouška

kytara

Petr Eda Kocour

kytara

Dan Horyna

zpěv

Fany Stehlík

zpěv